Bulletin svazu

Prosincové svazové zkoušky na technické stupně dan v taekwondu ITF

11. 1. 2022 Marek Lazor

V sobotu 11. prosince 2021 proběhly v Praze za přísných epidemiologických opatřeních letošní třetí svazové zkoušky na technické stupně dan v taekwondu ITF. Moc děkujeme škole taekwon‑do ITF Sonkal, která zajistila pro tyto zkoušky vhodné prostory i další nutná opatření.

Zkoušek se zúčastnilo celkem 19 schválených kandidátů z celé České republiky, kteří zde skládali zkoušku na 1. až 6. dan v taekwondu ITF. Zkoušek se zúčastnila kompletní zkušební komise Českého svazu Taekwon‑Do ITF pod vedením hlavního instruktora taekwonda ITF, korejského velmistra prof. Hwang Ho‑jonga (9. dan). V komisi dále zasedli mistr MUDr. Rostislav Kaňka (8. dan), mistr Martin zámečník (7. dan) a mistr Milan Prokeš (7. dan).

Jako první byli tradičně zkoušeni kandidáti na 1. dan a následně se představili kandidáty na další, vyšší technické stupně. Nakonec zkušební komise zveřejnila výsledky a jsme rádi, že všichni žadatelé byli nakonec úspěšní.

Zkušební komise ještě tradičně odměnila 3 nejlepší kandidáty, kterým věnovala svazovou kravatu. Na těchto zkouškách jimi byli Marek Duda (na 1. dan) z Frýdku Místku, Filip Gavlas (na 4. dan) z Frýdku Místku a Petr Pařík (na 6. dan) s Kerberos Praha. Filip Gavlas je vedoucí školy taekwon‑do ITF Frýdek Místek, bývalý úspěšný český reprezentant a aktuálně jeden z trenérů reprezentace České republiky v taekwondu ITF. Petr Pařík je vedoucí školy taekwon‑do ITF Kerberos Praha a navíc je aktuálně člen vedení Českého svazu Taekwon‑Do ITF, vedoucí Technického oddělení svazu a je také viceprezidentem Českého svazu Taekwon‑Do ITF.

Jsme rádi, že se i tyto svazové zkoušky, navíc v tak složité době proběhly bez problémů. Již nyní připravujeme další svazové zkoušky na technické stupně dan, které proběhnou v neděli 27. února 2022 v Brandýse nad Labem v rámci soustředění státní reprezentace ČR v taekwondu ITF před letošním mistrovstvím Evropy v taekwondu ITF. To proběhne následně od 26. března 2022 v chorvatské Poreči.

Ing. Marek Lazor
prezident Českého svazu Taekwon‑Do ITF

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI