Bulletin svazu

Sonkal Open 2021 v Taekwon‑Do ITF již tuto sobotu v Praze!

21. 9. 2021 Ondřej Vrábel

V únoru loňského roku by nám přišlo jako hloupý vtip nebo scénář béčkového sci-fi filmu, že nebudeme mít po dlouhé měsíce soutěže. Bohužel to přešlo v realitu a pro mnohé taekwondisty a taekwondistky bylo posledním soutěžním kláním Czech Open v březnu 2020. Barevné pásky stihly ještě Mistrovství ČR kup přesně před rokem. V historii pražských soutěží je ta mezera ještě delší, protože souboje na tatami byly naposledy při Ataxon Openu 2019.

Ale dosti pesimismu – zkusme alespoň vidět světlo na konci tunelu. Tím může být v sobotu 25. září 2021 Sonkal Open 2021. Pro hodně soutěžících to budou první závody vůbec, pro spoustu dalších jako kdyby byly poprvé…

A těch premiér bude více – po dlouhých letech se pražské soutěže stěhují ze sportovní haly ZŠ Věry Čáslavské (Petřiny jih) do zcela nového sportovního centra Řepy. V Řepích probíhaly soutěže pravidelně v 90. letech – Pohár školy Kerberosu byl vyhlášenou soutěží! Tentokrát se nebude závodit ve školních tělocvičnách, ale v prostorné hale jen o 800 metrů dále!

Přes covidové pauzy v cvičení se do soutěže přihlásilo 223 soutěžících z 16 škol Českého svazu Taekwon‑Do ITF. Přihlášeno je 26 rozhodčích. Na všechny bude čekat soutěžení ve skupinách jak v sestavách, tak sportovním boji. Ostrý start je plánován na 10. hodinu, kdy se rozběhnou soutěže žáků a žákyň, následovat budou junioři, juniorky a také senioři a seniorky.

Na všechny čeká účastnický diplom a pro ty medailově úspěšné i stylové medaile. Pro nejúspěšnější jednotlivce jsou přichystány tradiční poháry, ale také dárkové poukázky společnosti Hayashi a chrániče Ataxon.

Dovolím si ještě všechny upozornit na nezbytná opatření proti Covidu, která musí splnit všichni, kdo chtějí do haly (soutěžící, rozhodčí, koučové, pořadatelé a diváci):

• Předložit platný ATG test z oficiálního testovacího místa, který není starší 3 dnů – vyhotovený ve středu 22. 9. nebo novější

• Předložit platný PCR test z oficiálního testovacího místa, který není starší 7 dnů – vyhotovený v neděli 19. 9. nebo novější

• Prodělané Covid onemocnění v posledních 180 dnech

• Ukončené očkování, od kterého uplynulo 14 dnů k datu soutěže

Organizátoři budou všechny účastníky kontrolovat před vstupem do sportovní haly a na základě předloženého dokladu bude každý vybaven náramkem.

Budeme rádi ještě za další rozhodčí, kteří pomohou k úspěšné a rychlé soutěži. Pokud máte čas a min. I. dan, tak napište e-mail na nebo sms či volejte 777011692 (Ondřej Vrábel).

Pokud nebudete závodit, přijďte se do sportovního centra Na Chobotě podívat, protože toho bude určitě hodně k vidění!

Ondřej Vrábel
Vedoucí školy Sonkal a hlavní organizátor

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI